W weekend zawodniczki UKS Dziewiątka Legnicy zaliczyły pierwszy wyjazdowy mecz na Śląsku.

Debiutujące w I Lidze Kobiet nasze szczypiornistki w sobotni mecz przeciwko SPR Gliwice weszły bardzo dobrze. Dominowały na gliwickim parkiecie od pierwszego gwizdka do 15 minuty, w której prowadziły już 10:4. W tym momencie straty zaczęły odrabiać gospodynie i na przerwę schodziliśmy z remisem 12:12. Druga połowa to klasyczny „punkt za punkt”. Do 59 minuty żadna strona nie wypracowała dwupunktowej przewagi. W 60 minucie udało się to gliwiczankom. W ostatnich sekundach meczu Dziewiątka zdobyła jeszcze bramkę lecz mecz zakończył się wynikiem 25:24 dla gospodarzy.

Dominika Stala zdobyła w Gliwicach 13 bramek i z bilansem 17 trafień plasuje się na 2 pozycji strzelczyń I Ligi.
Na 4 pozycji ligowych strzelczyń (15 goli) znalazła się Daria Miłek, która w tym meczu dołożyła 5 trafień.

Po dwóch kolejkach rozgrywek I Ligi Kobiet szczypiornistki trenera Grzegorza Karnickiego zajmują 4 miejsce z bilansem: 1 wygrana, 1 przegrana.

Następny mecz rozegrany zostanie przeciwko AZS AWF Handball Wrocław w Legnicy 18.10.2020 o godz. 17:00 w hali OSiR przy ul. Lotniczej 52.

Zapraszamy.