W niedzielę EuCO-UKS Dziewiątka Legnica zwyciężyła po raz czwarty z rzędu pozostając niepokonanym zespołem w II Lidze Mężczyzn.

Przebieg meczu z SKS Orlik Brzeg nie pozostawia wątpliwości, że zespół trenera Tomasza Majchrzyka ma potencjał, a z każdym kolejnym meczem potwierdza, że apetyt na kolejne zwycięstwa to nie marzenia senne. Przeciwnik, choć równo grający i zdający się surowo zaznaczać, że jest u siebie i on tu rządzi, nie był w stanie znacząco przeciwstawić się naszym zawodnikom. Dwupunktowe prowadzenie nasi przeciwnicy wypracowali tylko raz – w 20 minucie (10:8). Dziewiątka 4 bramkami prowadziła dwukrotnie: w 36 (15:19) i 55 minucie meczu (25:29). O tym, że rzucanie piłki nie daje gwarancji zdobycia gola, wielokrotnie pokazał przeciwnikowi nasz bramkarz Przemek Koch, zaliczając świetną skuteczność na poziomie 50%. 
Fantastyczną akcją zapisał się duet Szydziak-Szyba. Na 8 sekund przed końcem meczu, przy remisowym wyniku, Patryk Szydziak przechwycił podanie w kontrataku i podał piłkę Wojtkowi Szybie, który na sekundę przed syreną końcową zdobył bramkę na 29:30 dla Dziewiątki. Długo będziemy to pamiętać, a akcja już stała się hitem w internecie.

Paweł Furman zdobył w Brzegu 8 bramek i z bilansem 29 trafień jest liderem tabeli strzelców  II Ligi.

Wojciech Szyba w ostatnim meczu zdobył dla Dziewiątki 7 bramek.

ZAGRALIŚMY W SKŁADZIE:

Furman – 8,
Szyba – 7,
Radomski – 4,
Stańko – 4,
Szydziak – 3,
Król – 2,
Borowski – 1,
Turalik – 1,
Sydor,
Maliński,
Mierzejewski,
Jedlecki,
Matuszewski,
Wojtusik,
Koch.

Po czterech kolejkach rozgrywek II Ligi Mężczyzn szczypiorniści trenera Majchrzyka zajmują 1 miejsce w tabeli ligowej z kompletem punktów (12) i bilansem: 4 wygrane, 0 przegranych.

Następny mecz rozegrany zostanie przeciwko KPR Wolsztyniak Wolsztyn w Legnicy 17.10.2020 o godz. 16:00 w hali ZSTiO przy ul. Złotoryjskiej 144.

Zapraszamy.

Fot.: zprp.pl