W środę 11.11.2020 r. rusza I runda eliminacyjna o PGNiG Puchar Polski Mężczyzn 2020/21.

Przed sezonem rozgrywkowym 2020/21 zarząd naszego klubu podjął decyzję o zgłoszeniu naszej ekipy do udziału w zmaganiach w ramach PGNiG Pucharu Polski.

UKS Dziewiątka Legnica jest JEDYNYM dolnośląskim klubem (poza klubami z Superligi – Zagłębie Lubin i Chrobry Głogów), który bierze udział w tegorocznej edycji turnieju. Po zakończeniu etapów wojewódzkich, jutro w 7 miastach Polski rusza rywalizacja na etapie ogólnopolskim.

Zawodnicy Dziewiątki po udanym starcie w sezonie 2020/21, z pięcioma zwycięstwami na koncie, jedną porażką (1 bramką) i ostatnim – przegranym w karnych remisowym spotkaniu, nie kryją bojowych aspiracji, choć informacja o terminie pierwszego meczu w Pucharze Polski pojawiła się stosunkowo nagle (ubiegły tydzień) i przygotowania musiały zostać pogodzone z przygotowaniami do meczów ligowych.
Trener Tomasz Majchrzyk podkreśla, że nieobecność czterech czołowych graczy – dwie rehabilitacje pozabiegowe po odniesionych kontuzjach, jedna niedyspozycja związana z leczeniem dentystycznym i jedna kwarantanna, wystawia sprawność drużyny na dużą próbę, zwłaszcza, że wypływamy na nieznane wody – rywalizacja w tej rangi turnieju.
Jednakże, jesteśmy Dziewiątką – nie narzekamy, tylko gramy!

Co prawda w okresie przygotowawczym do sezonu odbyliśmy dwa sparingi z zespołami I Ligi (jeden wygrany, drugi przegrany), jednak ranga PGNiG Pucharu Polski i system rozgrywek są mocno mobilizujące i oczywiście podchodzimy do tego bezprecedensowego w historii naszego klubu wydarzenia z dużą pokorą. Pokorą, ale i wiarą w potencjał naszego zespołu.

Pozostałe pary rywalizujące w eliminacjach w załączonej tabeli.

Transmisja live z meczu dostępna będzie na naszych kontach Facebook’owych.

Mecz PM/1: EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – MKS Real-Astromal Leszno

11.11.2020 – godz. 14:00 – Legnica – hala OSiR – ul. Lotnicza 52