W niedzielę 08.11.2020 inaugurację sezonu 2020/21 zaliczyły nasze najmłodsze szczypiornistki. Zaliczyły na „piątkę” !!!

W rozgrywanym w Świebodzicach turnieju w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Ręcznej Dziewcząt rywalizowały zespoły: MKS Victoria Świebodzice, EUCO-UKS Dziewiątka Legnica, MKS Zagłębie I Lubin i MKS Włókniarz Mirsk.

W pierwszym meczu nasze młode zawodniczki, prowadzone przez Tomasza Dobrołowicza, pokonały różnicą ośmiu bramek gospodarza turnieju – zespół ze Świebodzic. W drugim meczu, również przewagą ośmiu bramek, zwyciężyliśmy ze szczypiornistkami pierwszego zespołu Zagłębia. Dzięki systemowi turniejowemu i rozegranych dwóch meczach, szansę gry dostały i skorzystały z niej wszystkie zgłoszone zawodniczki. Rezultaty meczów pokazują, że zarówno starsze jak i młodsze piłkarki ręczne Dziewiątki zaprezentowały się bardzo dobrze.

Nasze wyniki:
MKS Victoria Świebodzice – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 10:18
MKS Zagłębie I Lubin – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 11:19

Pozostałe mecze:
MKS Zagłębie I Lubin – MKS Włókniarz Mirsk 7:16
MKS Victoria Świebodzice – MKS Włókniarz Mirsk 10:14

Po niedzielnym turnieju nasze szczypiornistki zajmują 1 miejsce w tabeli ligowej. Brawo dziewczyny !