Data 11.11.2020 roku zostanie w naszym klubie zapamiętana na długo! Tego dnia rozegraliśmy pierwszy w historii klubu mecz w ramach rozgrywek PGNiG Pucharu Polski mężczyzn.
Obawialiśmy się tego spotkania z kilku wspomnianych wcześniej powodów. Ale to już jest za nami.

W mecz nasi zawodnicy weszli dobrze, od początku nawiązując równą rywalizację i nie pozwalając dać się zastraszyć pierwszoligowcowi z Leszna. Po 6 minutach gry mieliśmy remis 3:3. Następnie przeciwnicy odskoczyli na 3 punkty lecz szybko odrobiliśmy straty, ponownie osiągając remis – 6:6 w 18 minucie spotkania. Do końca pierwszej połowy skuteczniejsi okazali się zawodnicy MKS Real-Astromal i na przerwę schodziliśmy przegrywając 10:14.
Druga połowa to zdecydowana dominacja zawodników trenera Tomasza Majchrzyka. Przez 13 minut gry rzuciliśmy 6 bramek, podczas gdy nasi rywale tylko 2 – 43 minuta i kolejny remis: 16:16. 2 minuty później Dziewiątka osiągnęła prowadzenie, którego nie oddała już do ostatniej minuty meczu.
Na 10 sekund przed końcem pierwszoligowcy z Leszna zdobyli bramkę wyrównującą na 23:23.
Kiedy wszystko wskazywało, że mecz rozstrzygnie się w rzutach karnych, na 8 sekund przed syreną końcową, trener Tomasz Majchrzyk poprosił o czas. Po minutowej konsultacji z zawodnikami na temat przeprowadzenia ostatniej akcji meczu, wróciliśmy na parkiet. Niespełna 8 sekund potrzebowali zawodnicy EUCO-UKS Dziewiątki Legnica aby odnieść historyczne zwycięstwo w pierwszym meczu PGNiG Pucharu Polski mężczyzn!!! Zdobywcą zwycięskiej bramki jest Konrad Turalik. 

WYGRYWAMY 24:23 I AWANSUJEMY DO KOLEJNEGO ETAPU PGNiG PUCHARU POLSKI MĘŻCZYZN W SEZONIE 2020/21 !!!!

Najwięcej bramek w meczu z Lesznem zdobył Dawid Król – 9.
Wspaniałą formą, po raz kolejny w tym sezonie, wykazał się nasz bramkarz Przemysław Koch, osiągając w drugiej połowie spotkania skuteczność na poziomie dokładnie 60 % !

Mecz PM/1 – PGNiG Puchar Polski mężczyzn Sezon 2020/21:

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – MKS Real-Astromal Leszno  24:23

Drużyna pod wodzą Tomasza Majchrzyka wystąpiła w składzie:
Przemysław Koch – bramkarz
Patryk Matuszewski – bramkarz
Dawid Król – 9
Wojciech Szyba – 5
Patryk Szydziak – 4
Konrad Turalik – 3
Radosław Sydor – 1
Piotr Myśluk – 1
Damian Borowski -1
Dariusz Piotrowicz
Maciej Stańko
Michał Kuryło
Marcin Radomski
Łukasz Maliński
Dawid Różański
Igor Buko

Kolejna runda PGNiG Pucharu Polski zaplanowana jest na 09.12.2020 roku. Rywala poznamy niebawem.