W niedzielę 22.11.2020 r. w Legnicy rozegrany został mecz 7 kolejki I Ligi kobiet. Rywalem naszych zawodniczek był zespół SPR Olkusz. Stawką meczu była pozycja wicelidera tabeli ligowej. Legniczanki walczyły o pozostanie na 2 miejscu, natomiast zawodniczki z Olkusza o awans z miejsca trzeciego.

Zacięta walka trwała od pierwszego gwizdka do 22 minuty, wtedy po raz ostatni na tablicy wyników przy ul. Lotniczej wyświetlany był remis (10:10). Następnie 4 bramki z rzędu zdobyły legniczanki, kolejno po 2 na zmianę obie drużyny i po 30 minutach było 16:12 dla Dziewiątki. Po przerwie zawodniczki Grzegorz Karnickiego utrzymywały bezpieczną 4-6 bramkową przewagę przez kolejne 10 minut. Przez następne 10 minut Dziewiątka powiększyła znacząco przewagę i w 52 minucie najwyższe prowadzenie w meczu wynosiło 11 bramek (34:23). Następnie Olkusz odrobił nieco stratę i po 60 minutach przewaga Legnicy wynosiła ostatecznie 8 bramek.

UKS Dziewiątka Legnica – SPR Olkusz  39:31

11 bramek dla Dziewiątki zdobyła Daria Miłek a 3 zawodniczki zaliczyły po 6 trafień: Katarzyna Kozak, Wiktoria Jaroniewska i Dominika Swędrak.

Relacja i foto z meczu na portalu lca.pl:

https://sport.lca.pl/legnica,news,82335,Dziewi_tka_wygra_a_z_Olkuszem_i_dogoni_a_lidera.html