W środę 25.11.2020 r. w Gnieźnie odbył się mecz w ramach II rundy eliminacyjnej PGNiG Pucharu Polski kobiet z udziałem zespołów MKS PR Urbis Gniezno i UKS Dziewiątka Legnica. Stawką był awans do 1/16 Finału Pucharu Polski, w którym zgodnie z Regulaminem ZPRP zmierzy się dwanaście najlepszych kobiecych zespołów w Polsce.

Pierwsza połowa spotkania, po wyrównanym początku i chwilowej lepszej skuteczności gnieźnianek, należała do Dziewiątki Legnica. Zawodniczki Grzegorza Karnickiego zachowały zimną krew i nie pozwoliły dać się zdominować miejscowym. Na przerwę Dziewiątka schodziła z dwubramkową przewagą przy wyniku 9:11.
W pierwszej minucie drugiej połowy kapitan naszej drużyny – Katarzyna Kozak po skutecznym wykonaniu rzutu karnego zwiększyła przewagę legniczanek do 3 bramek. Następnie skutecznie obroniła karnego nasza bramkarka – Jolanta Trojanowska i przez kolejne 10 minut utrzymujemy prowadzenie w meczu. Sytuacja zmienia się w 45 minucie kiedy prowadzenie obejmują zawodniczki z Gniezna. Przez kolejne 10 minut spotkania zdobywamy 3 bramki a nasze przeciwniczki 7. W 54 minucie Gniezno prowadzi już 22:17. Następnie legniczanki zdobywają 3 bramki z rzędu i w 59 minucie przy stanie 22:20 wyprowadzamy akcję na zdobycie bramki kontaktowej. Niestety tracimy piłkę w ataku i w ostatniej minucie szczypiornistki z Gniezna trafiają jeszcze dwa razy między słupki naszej bramki.

II runda eliminacyjna PGNiG Pucharu Polski kobiet:

MKS PR Urbis Gniezno – UKS Dziewiątka Legnica   24:20

W zmaganiach pucharowych występ naszych zawodniczek traktujemy jako ważny element kształtowania tego młodego zespołu. Nie oceniając dyspozycyjności i skuteczności naszych zawodniczek możemy ocenić naszą postawę na gnieźnieńskim boisku pozytywnie. W debiucie  w tej rangi zawodach nawiązaliśmy skuteczną rywalizację, nie daliśmy się zdominować gospodarzowi, odrobiliśmy początkową stratę, wypracowaliśmy prowadzenie i utrzymaliśmy je przez znaczącą część meczu. Do ostatniej minuty meczu wynik spotkania pozostawał otwarty.

Zawodniczkom z Gniezna gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w kolejnych etapach walki o Puchar.

UKS Dziewiątka Legnica w PGNiG Pucharze Polski wystąpiła w składzie:

Trojanowska Jolanta – bramkarka
Lange Paulina – bramkarka
Kozak Katarzyna – 6 
Stala Dominika – 6
Miłek Daria – 4
Wojciechowska Nikola – 3
Swędrak Dominika – 1
Kocińska Wiktoria
Gdula Natalia
Jaroniewska Wiktoria
Scisłowicz Weronika
Chmielarczyk Dominika
Ozga Kamila
Sośnicka Oliwia

Przed nami ponad miesięczna przerwa w rozgrywkach I Ligi. Najbliższy mecz rozgrywamy na wyjeździe z MKS Karkonosze-Jelenia Góra w dniu 09.01.2021 r.