W sobotę 16.01.2021 r. o godz. 16:00 przy ul. Lotniczej w Legnicy nasza pierwszoligowa drużyna kobiet rozegrała mecz zamykający I rundę. Przeciwnikiem zawodniczek Grzegorza Karnickiego był zespół MTS Żory.

Niewątpliwym smaczkiem sobotniego pojedynku była stawka, którą był awans na podium. Obie drużyny, w przypadku zwycięstwa, miały gwarantowane 3 miejsce w Lidze.
Dodatkową motywacją dla naszych szczypiornistek była ubiegłotygodniowa przegrana jedną bramką (!) z MKS Karkonosze-Jelenia Góra, które dzięki temu zwycięstwu (i pozostałym) plasują się na pierwszej pozycji w lidze.

UKS Dziewiątka Legnica, nie licząc kilku pierwszych minut meczu, rozegrała w sobotę świetne spotkanie. Po odrobieniu 3-bramkowej straty, od 10 minuty spotkania do końcowej syreny, nasze zawodniczki nie oddały wypracowanego prowadzenia. Najwyżej Dziewiątka prowadziła w 38 minucie – 22:14. Mecz zakończył się przy 4-bramkowej przewadze legniczanek.

UKS Dziewiątka Legnica  –  MTS Żory   34:30  (16:14)

Link do artykułu i fotogalerii na portalu e-legnickie.pl:

https://e-legnickie.pl/sport-z-regionu/sport-legnica/31869-dziewiatka-na-3-miejscu-na-polmetku-sezonu-foto

Pierwszy mecz II rundy z zespołem KS Cracovia 1906 zaplanowany jest na 06-07.02.2021 w Krakowie.