Już w środę historyczny i bezprecedensowy dla Naszego Klubu mecz sekcji męskiej EUCO-UKS Dziewiątki Legnica – 1/8 Finału o PGNiG Puchar Polski Mężczyzn w sezonie 2020/21.

Drużyna męska EUCO-UKS Dziewiątki Legnica w środę 27.01.2021 rozegra mecz 1/8 Finału o PGNiG Puchar Polski mężczyzn w sezonie 2020/21. Naszym przeciwnikiem będzie MKS Zagłębie Lubin – zespół zajmujący aktualnie 7 miejsce w PGNiG Superlidze mężczyzn.

Drużyna prowadzona przez Tomasza Majchrzyka jako jedyny zespół z Dolnego Śląska (spoza Superligi) przystąpiła do rundy eliminacyjnej dającej przepustkę do etapu finałowego PGNiG Pucharu Polski. Rundę eliminacyjną zawodnicy Dziewiątki przeszli wygrywając z MKS Real-Astromal Leszno (24:23), następnie skorzystaliśmy na wycofaniu się z rozgrywek zespołu AZS AWF Warszawa.

Na arenie PGNiG Pucharu Polski pozostało osiem drużyn. Z powodu wycofania się przeciwników bezpośredni awans do 1/4 Finału o PGNiG Puchar Polski uzyskały Torus Wybrzeże Gdańsk i Azoty Puławy. Cztery kolejne drużyny powalczą w następujących meczach o awans: SMS ZPRP Kielce – Grupa Azoty SPR Tarnów i EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – MKS Zagłębie Lubin.
W półfinałach do rywalizacji dołączają najsilniejsze polskie ekipy: Łomża Vive Kielce i ORLEN Wisła Płock.

Środowy mecz rozgrywany w hali OSiR w Legnicy przy ul. Lotniczej 52 o godz. 18:00, w związku z trwającą pandemią i wynikającymi z tego powodu obostrzeniami, odbędzie się bez udziału publiczności.

Dla Naszych Rodzin, Kibiców, Zawodników, Partnerów, Sponsorów, Fanów i Nie-fanów 😉 oraz wszystkich pasjonatów piłki ręcznej i zainteresowanych będziemy prowadzili transmisję live pucharowego meczu.