W niedzielę 07.02.2021 r. nasze pierwszoligowe zawodniczki walczyły o ligowe punkty w Stolicy Małopolski.

Pierwszym rywalem zawodniczek Grzegorza Karnickiego w II rundzie I Ligi Kobiet był krakowski zespół KS Cracovia 1906.

Pierwsze minuty meczu należały do miejscowych – po 3 minutach krakowski zespół prowadził 3:0. Ale następne 57 minut przebiegło pod dyktando legniczanek. Nasze zawodniczki szybko odrobiły stratę i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca meczu. Na przerwę zespoły udały się przy prowadzeniu Dziewiątki 6 bramkami (13:19). Druga połowa spotkania przebiegła stabilnie. Nasze szczypiornistki zwiększyły prowadzenie do 9 bramek, by ostatecznie pokonać gospodynie różnicą 8 trafień.
Najwięcej bramek dla Legnicy zdobyły: Katarzyna Kozak – 7 i Nikola Wojciechowska – 6.

Świetną skutecznością popisały się nasze bramkarki: Jolanta Trojanowska – 52% i Paulina Lange – 56%

Następny mecz rozegramy 21.02.2021 r. (niedziela) w Legnicy o godz. 16:00 ze śląskim zespołem SPR Gliwice.