Po pożegnaniu się z rozgrywkami w ramach PGNiG Pucharu Polski – przegranej w 1/8 Finału z siódmym zespołem Superligi – MKS’em Zagłębie Lubin, bogatsi o to doświadczenie wracamy na parkiety II Ligi.

W sobotę 06.02.2021 r. nasza męska ekipa zainaugurowała drugi etap zmagań w ramach II Ligi mężczyzn – rozpoczęliśmy II rundę rozgrywek.

Pierwszym przeciwnikiem zespołu Tomasza Majchrzyka był zespół z Wielkopolski – UKS Spartakus Buk.

Przebieg meczu nie zachwycił i był daleki od oczekiwań. Przez pierwszych 20 minut spotkania wynik oscylował w okolicach remisu. Na przerwę schodziliśmy przy 2 bramkowym prowadzeniu gości. Remis na tablicy wyników pojawił się ponwnie w 50 minucie (20:20), następnie w 55 (22:22). W 58 minucie nasi szczypiorniści prowadzili 25:23 i wydawało się, że 3 punkty zostaną w Legnicy. Nic bardziej mylnego. Goście doprowadzili do ponownego remisu i przy dźwięku syreny końcowej wiedzieliśmy, że rozstrzygnięcie starcia nastąpi w rzutach karnych.

Na szczęście Dziewiątka okazała się w tym elemencie gry skuteczniejsza (3:1) i podzieliliśmy punkty w stosunku: 2 dla Legnicy, 1 dla Buku.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – UKS Spartakus Buk 26:26 (3:1 karne)

Następny mecz również w Legnicy – 13.02.2021 o godz. 16:00

Kolejnym rywalem naszych Seniorów będzie LKS PR OSiR Komprachcice