W dniach 12-14.02.2021 r. w Gdyni nasze Juniorki prowadzone przez trenera Grzegorza Karnickiego walczyły w turnieju 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorek. Rywalkami naszych zawodniczek były szczypiornistki z Gdyni, Radomia i Dopiewa-Buku.

Z trzech rozegranych meczów wygraliśmy tylko jeden, co nie pozwoliło nam uzyskać awansu do kolejnego etapu mistrzostw. Przegrane mecze zakończyły się stratami 4 i 2 bramek do rywala, co świadczy o potencjale i nawiązaniu równej rywalizacji naszych młodych szczypiornistek. Warto tutaj nadmienić, że dokładnie 2/3 składu naszej drużyny biorącej udział w Mistrzostwach Polski Juniorek to rocznikowo Juniorki Młodsze. Dziewczyny zasłużyły na najwyższe uznanie i wyrazy nadziei na wysokie osiągnięcia w swojej kategorii wiekowej.

Awans do 1/4 Finału MP wywalczyły zespoły z Gdyni i Radomia.

Wyniki meczów 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorek z udziałem Dziewiątki:

APR Radom – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 29:25 (16:11),
SPR Arka Gdynia – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 33:31 (14:16),
EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – Bukowo-Dopiewski KPR 37:26 (20:13).

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju w Gdyni została nasza zawodniczka Katarzyna Kozak, która zdobyła aż 33 bramki – GRATULACJE!