W niedzielę 21.02.2021 r. w ramach rozgrywek I Ligi kobiet gr.B, legnickie szczypiornistki podejmowały w swojej hali zespół SPR Gliwice.

Jednobramkowa przegrana w Gliwicach, w pierwszej rundzie rozgrywek ligowych, pozwalała liczyć na odegranie się w swojej hali w rozpoczętej niedawno rundzie rewanżowej. Z takim nastawieniem zespół Grzegorza Karnickiego przystąpił do pojedynku. Całkiem niedługo po pierwszym gwizdku sędziego było wiadomo, że nie będzie to spacerek. Zawodniczki ze Śląska skutecznością znacznie przewyższały Dziewiątkę. Po 30 minutach gry prowadzenie przyjezdnych było 6-bramkowe (12:18).

Druga połowa spotkania przebiegła w podobnych okolicznościach jak pierwsza. Zdecydowanym dominatorem na boisku były zawodniczki z Gliwic. Mecz zakończył się wysoką, bo aż 13-bramkową, wygraną SPR Gliwice.

Świetną skutecznością w Dziewiątce zapisała się Dominika Stala – zdobywczyni 11 bramek.

UKS Dziewiątka Legnica  –  SPR Gliwice  26:39

W tabeli ligowej pozostajemy na 3 miejscu z 7 punktami straty do lidera.

(zdj. lca.pl)