Wraz z końcem okresu roztrenowania, zakończyliśmy sezon 2020/21. Wszyscy zawodnicy mają dokładnie miesiąc, na naładowanie przed początkiem okresu przygotowawczego sezonu 2021/22!
Nadszedł więc czas na podsumowanie zmagań Naszych zespołów w minionym sezonie!
W rozgrywkach młodzieżowych reprezentowało nasze barwy 8 drużyn, na wszystkich szczeblach rozgrywkowych!
Kategoria chłopcy: Drużyna trenera Tomasza Majchrzyka zebrała pierwsze doświadczenie w rozgrywkach piłki ręcznej! Chłopcy zakończyli sezon na 4 lokacie, z dorobkiem 12 punktów i cennym bagażem doświadczenia, potrzebnym na kolejnym szczeblu rozgrywek ! Najskuteczniejszym zawodnikiem Dziewiątki został Alan Panaś, który w 8 spotkaniach zdobył 29 bramek!
Kategoria dziewczynki: Podopieczne trenerki Haliny Szwedyk wywalczyły 2 lokatę w grupowej tabeli z dorobkiem 18 punktów! W turnieju finałowym ligi dolnośląskiej dziewczęta zdobyły! Z pewnością drużyna jest gotowa do zmiany kategorii wiekowej! Najskuteczniejszą zawodniczką została Wiktoria Szuk z dorobkiem 25 bramek w 8 spotkaniach!
Kategoria Młodzik: Drużyna trenera Michała Pastuszko w tym sezonie zajęła 6 lokatę, z 5 wygranymi spotkaniami! Najskuteczniejszym zawodnikiem Dziewiątki został Adrian Dorsz, który w 14 meczach rzucił 101 bramek!
Kategoria Młodziczka: Podopieczne trenerki Agnieszki Wolskiej zakończyły rozgrywki dolnośląskie z V-ce mistrzostwem! Zdobyły 33 punkty i awansowały do rozgrywek centralnych! W 1/16 pucharu ZPRP młodziczek, walczyły dzielnie , ale niestety nie przeszły dalej ! Najskuteczniejsza w rozgrywkach dolnośląskich była Kinga Bogacka, zdobywając dla Dziewiątki 114 bramek w 13 spotkaniach! Kinga również na szczeblu centralnym była najskuteczniejsza w naszym zespole, w 3 meczach zdobyła 27 bramek!
Kategoria junior młodszy: Drużyna trenera Marka Króla zakończyła ligowe zmagania na 5 miejscu. Najskuteczniejszym rzutkiem był Bartosz Król, który trafiał do bramek rywali 131 razy w 14 meczach!
Kategoria juniorka młodsza: Podopieczne trenerki Celestyny Majchrzyk zdominowały ligę dolnośląską, zwyciężając w 13 z 14 spotkań! Następnie w rozgrywkach centralnych doszły aż do FinalFour , gdzie wygrały walkę o brązowy medal Mistrzostw Polski juniorek młodszych! Najskuteczniejszą zawodniczką była na w szeregach Dziewiątki Oliwia Doroba! W 13 spotkaniach odnotowała 89 trafień! Na szczeblu centralnym Oliwia również znalazła się najwyżej w klasyfikacji strzelczyń naszej ekipy z 85 bramkami w 11 meczach!
Kategoria junior: Drużyna trenera Sebastiana Mierzejewskiego sezon zakończyła tuż za podium, na 4 miejscu w ligowej tabeli ! Najskuteczniejszym zawodnikiem został Dawid Król z 96 trafieniami w 12 spotkaniach!
Kategoria juniorka: Podopieczne trenera Grzegorza Karnickiego ligę dolnośląską zakończyły z kompletem zwycięstw i awansem do rozgrywek centralnych! Juniorki dotarły do 1/8 Mistrzostw Polski! Najskuteczniejsza w lidze dolnośląskiej była Natalia Szuk, odnotowała 81 trafień w 10 spotkaniach ! Natomiast na szczeblu centralnym najwięcej bramek dla Dziewiątki zdobyła Katarzyna Kozak, bo aż 53 w 6 meczach!
Ponadto wśród naszych zawodników pojawiły się powołania do kadr wojewódzkich i narodowych!
Oliwia Doroba, Dominika Rusin – kadra narodowa
Kinga Bogacka, Paulina Kaździoł, Oliwia Kula, Martyna Pleśniak, Adrian Dorsz, Marek Sinicki, Alan Myśko- kadra wojewódzka
To był intensywny sezon, więc wakacyjny odpoczynek jak najbardziej jest zasłużony!