Przygoda z Pucharem Polski w tym sezonie zakończyła się szybciej niż zaczęła, ale w jakim stylu!

Po raz drugi w historii nasz klub zgłosił się do rozgrywek Pucharku Polski. W sezonie 2020/21 zadebiutowaliśmy zwycięstwem (25:24) z Real Astromal Leszno. Następnym krokiem był mecz z MKS Zagłębie Lubin, w 1/8 Pucharu Polski. Rezultat 22:38 dał nam 8 miejsce w kraju. Warto zaznaczyć, że do przerwy na tablicy widniał wynik 11:16, co z pewnością dobrze świadczy o naszym zespole.

W sezonie 2021/22 zmierzyliśmy się w Pucharze Polski z zespołem MSPR-Siódemka-Miedź-Huras Legnica. Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ nie dość, że to mecz derbowy, to jeszcze po raz pierwszy nasza drużyna walczyła z I drużyną Siódemki o stawkę. Z wiadomych przyczyn nie byliśmy faworytem spotkania. Siódemka-Miedź-Huras Legnica występuje w I lidze centralnej. Nie mniej jednak przystąpiliśmy do meczu z hasłem „każdy mecz jest do wygrania” i wbrew pozorom niewiele zabrakło do sprawienia niespodzianki!

Rozpoczęliśmy spotkanie z wysokiego „C”. Do 9 minuty to my dyktowaliśmy warunki. Po dwie bramki zdobyli Dawid Król i Piotr Myśluk. Sytuacja zaczęła się komplikować po wykorzystanym przez Mateusza Wychowańca rzucie karnym. To był moment, w którym zaczynamy gonić wynik. Ale to nic. Tablica nam nie przeszkadzała, robiliśmy swoje, a do szatni w przerwie schodziliśmy ze stratą 6 bramek (9:15).

Druga połowa została otwarta przez Dawida Pawlaka i jego dwie bramki. Nieustannie Siódemka trzymała dystans i dochodziło do wymian bramka za bramkę, dwie bramki za bramkę, ale wciąż przewaga topniała! Aż do 53 minuty. Na tablicy widnieje wynik 20:23, a my po nieskutecznym rzucie pozwalamy na kontratak. Kolejne gorączkowe próby złamania wyniku tylko nas pogrążały, kolejne nieskuteczne rzuty mściły się na nas i ostatecznie doprowadziły do wyniku, który nie oddawał całego meczu.

EUCO UKS Dziewiątka Legnica – Siódemka-Miedź-Huras Legnica 22:31 (9:15)

Dziewiątka: Matuszewski, Koch, Dajer – Król D 7, Sydor 3, Kuryło, Myśluk 3, Pawlak 3, Szydziak, Piotrowicz, Świekatowski 2, Mierzejewski, Podniżny 2, Buko, Król P, Król B.

Siódemka: Stachurski, Mazur – Wita 2, Kruszelnicki 1, Grozdek, Przybylak 1, Stańko, Nowosielski 2, Jaśkowski 4, Kuliński, Pawłowski, Wychowaniec 7, Siwak 4, Pacuła 4, Czarnecki 4, Pacek 1.

Fot. Andrzej Trzeciak