W miniony weekend została rozegrana 3. kolejka I ligi kobiet oraz 4. kolejka I ligi mężczyzn.

W Olkuszu seniorki pokonały bez komplikacji SPR Olkusz. Już od 3 minuty legniczanki kontrolowały spotkanie. W piku przewagi wynik różnił się 7 bramkami. Wahania na tablicy były bezpieczne (od 3 do 7 bramek). Na każdym etapie meczu sukcesywnie piłka wpadała do bramki gospodyń i bez niepotrzebnych zawirowań dziewczęta wiozły wynik przez 56 minut. Warto zwrócić uwagę na świetną dyspozycję bramkarek (Paulina Lange, Jolanta Trojanowska, Katarzyna Drzemicka), wszystkie trzy strzegły bramki na bardzo przyzwoitej skuteczności. Na uwagę również zasługuje Wiktoria Kocińska, która zdobyła łącznie 8 punktów (najwięcej dla naszej drużyny jak i w całym spotkaniu). Mecz w pełni kontrolowany, 3 punkty zdobyte, nic dodać nic ująć.

Natomiast seniorzy zafundowali kibicom prawdziwy rollercoaster i to bez happy endu. W meczu było wszystko. Było dużo rzuconych bramek, to z pewnością na plus. Ale również dużo bramek straciliśmy, co z pewnością na minus. Było gonienie wyniku, co pokazało zacięcie i charakter. Było wygrywanie i na sam koniec „jedną w plecy”. Do 9 minuty przyjezdni zdołali zbudować czterobramkową przewagę. Dominacja trwała do 15 minuty, można powiedzieć, że legniczanie spóźnili się kwadrans na mecz, ale do końca połowy udało się zbudować wynik 17:15. Po powrocie z szatni gra wyglądała bez zmian. Dalej rzuty wpadały do bramki przeciwnika, a w 40 minucie Radosław Sydor zdobywa bramkę dającą 5 punktowe prowadzenie. Na tablicy wyników widnieje 23:18 i w tym momencie rozpoczyna się horror. Do naszej bramki wpadają kolejno cztery piłki i z naszej przewagi zostały już tylko wspomnienia. Następne 20 minut jest na remisie. Wahania plus 2, minus 1, remis i tak bite 20 minut. 30 sekund do końca mamy piłkę i wynik 30:30. Niestety, błąd w ataku i szansa dla gości. Szansa, którą wykorzystali i w ten sposób pierwsze punkty w I lidze mężczyzn muszą poczekać kolejny tydzień. Zrobiliśmy o jeden błąd więcej od UKS Olimp Grodków i ponieśliśmy konsekwencje.

Bramki, brameczki UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA-SPR OLKUSZ: Paulina Lange , Jolanta Trojanowska, Katarzyna Drzemicka – Wiktoria Kocińska 8, Katarzyna Kozak 6, Oliwia Doroba 6, Wiktoria Drozdowska 6, Nikola Wojciechowska 4, Weronika Scisłowicz 2, Wiktoria Jaroniewska 2, Elżbieta Lange, Wanessa Gajos, Katarzyna Drzemicka, Dominika Swędrak, Oliwia Sośnicka.

Bramki EUCO UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA-UKS OLIMP GRODKÓW: Patryk Matuszewski, Przemysław Koch, Maksymilian Dajer – Dawid Król 6, Radosław Sydor 6, Patryk Szydziak 4, Michał Kuryło 3, Piotr Myśluk 3, Dawid Pawlak 2, Dariusz Piotrowicz 2, Sebastian Mierzejewski 2, Dawid Świekatowski 1, Marceli Małachowski 1, Konrad Turalik, Igor Buko, Bartosz Król.