W ramach 6 kolejki I ligi kobiet, podopieczne trenera Grzegorza Karnickiego udały się do Gliwic, walczyć o ligowe punkty. W protokole meczowym wiało pustkami, a na rozgrzewkę wybiegło jedynie 12 zawodniczek. Gospodynie również do spotkania przystąpiły z niepełnym składem.

Mecz rozpoczęła dwoma trafieniami Wiktoria Kocińska, czym można powiedzieć ustawiła pierwszą połowę, ponieważ wynik nie przekraczał +2 dla Dziewiątki. Pierwsza połowa choć na styku, to toczyła się pod dyktando naszych seniorek. Jedynie w 11 minucie, po trafieniu Pauliny Kostrzewskiej, Gliwiczanki doprowadziły do remisu, pozostały czas pierwszych 30 minut Dziewiątka trzymała rękę na pulsie.

Początek drugiej połowy, w porównaniu do pierwszej był dość nerwowy, ale też nie przesadnie. Wciąż wynik oscylował wokół remisu, a w 35 minucie pojawiło się po raz pierwszy -1 dla naszego zespołu. Przeciąganie liny trwało przez pierwsze 10 minut 2 części meczu. Przy stanie 20:20 po raz kolejny trafienie Wiktorii Kocińskiej ustawiło wynik, gdyż rozpoczęło serię trafień, które podcięły skrzydła SPRu. Po 21 bramce kolejno do siatki rywalek trafiały Nikola Wojciechowska, Katarzyna Kozak i ponownie Wiktoria Kocińska. Przy wyniku 20:25 zespół gospodyń miał szansę na przełamanie serii, ale rozwiała ją Jolanta Trojanowska broniąc bramki przy rzucie z siódmego metra! Warto dodać, że Jola broniła w tym meczu na 55% skuteczności! Ciąg dalszy spotkania to pasmo sukcesu Dziewiątki. Sukcesywnie kręcony licznik wyniku ostatecznie zatrzymał się na +9.

MVP naszego zespołu została wybrana bezbłędna egzekutorka rzutów karnych (5/5), która w całym spotkaniu zdobyła łącznie 8 bramek – Nikola Wojciechowska!

Po tym zwycięstwie, z dorobkiem 9 punktów, UKS Dziewiątka Legnica zajmuje 4 lokatę, a do podium brakuje w chwili obecnej tylko 3 punktów! Do dzieła!

Kolejny mecz już 10.11 tym razem w Pucharze Polski, UKS Dziewiątka Legnica zmierzy się z MUKS Lider Świebodzin!

UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA: Lange P, Drzemicka, Trojanowska – Wojciechowska 8, Kozak 8, Kocińska 6, Gajos 5, Scisłowicz 3, Drozdowska 3, Sośnicka 2, Doroba 1, Szuk.