Takie nowiny lubimy przekazywać! Po raz czwarty w tym sezonie, nasze seniorki zwyciężają w I lidze kobiet. Mecz okazał się dość przewrotny, ale ostatecznie to Dziewiątka triumfowała po końcowej syrenie.

Wejście w mecz było ciężkie. Drużyna gości rozpoczęła spotkanie i pierwszą akcję zakończyła niecelnym rzutem. Dziewiątka w ataku, podanie w ręce przeciwnika. Zgoda biegnie kontrę, Katarzyna Kozak wygrania piłkę, kontratak pośredni, podanie po raz drugi w ręce obrońcy i znowu atakuje Zgoda, ale po faulu w ataku nasze seniorki wyprowadzają skuteczny kontratak i Oliwia Doroba otwiera wynik spotkania. W tym przypadku powiedzenie „DO trzech razy sztuka” pasuje jak ulał.

Do 10 minuty tylko Dziewiątka punktowała, a w bramce dwukrotnie świetną dyspozycją popisała się Jolanta Trojanowska przy rzutach z siódmego metra! W 10 minucie legnicką obronę sforsowała Oliwia Korbel pierwszym trafieniem dla Rudy Śląskiej. Do 25 minuty mecz przebiegał bezpiecznie. Drużyna gości zaczęła zdobywać bramki, nawet seriami, ale nieustannie wynik był bezpieczny. 5 minut przed końcem pierwszej części spotkania doszło do znamiennego dla naszego klubu przestoju! Nieskuteczność i błędy w ataku doprowadziły do wyjścia Zgody na +2. Na 5 minut bramka została zamurowana przez Agnieszkę Zimowską, dzięki czemu do szatni nasze dziewczęta schodziły przegrywając 13:14 (ostanią bramkę w pierwszej połowie zdobyła z lini siódmego metra Katarzyna Kozak).

Druga połowa przebiegała nerwowo. w 39 minucie dzięki bramce zdobytej przez Oliwię Dorobe udało się zbudować 4 bramkową przewagę, którą z kolei udało się roztrwonić w następne 6 minut. Ponownie na remis wprowadziła nas Nikola Wojciechowska, zdobywając 23 bramkę. Kolejne trzy minuty należały do Katarzyny Kozak. Przechwyt i trzy bramki. Kropkę nad „i” w meczu postawiła Wiktoria Kocińska ustawiając 18 trafień dla UKS Dziewiątka Legnica.

Mecz przewrotny, pełny emocji, pięknych bramek i zakończony happy endem. Czego chcieć więcej od piłki ręcznej?

Nasze seniorki nie mają czasu na odpoczynek. Ten tydzień zapowiada się na prawdę intensywnie! W środę 17.11 przełożony mecz w Pucharze Polski i 20.11 wyjazd do Łodzi! Więcej szczegółów wkrótce!

UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA: Lange P. Trojanowska, Drzemicka – Kozak 10, Kocińska 9, Doroba 4, Drozdowska 3,🤾🏻‍♀️ Wojciechowska 2, Lange E. Swędrak, Gajos, Sośnicka, Jaroniewska.

 

FOTO: Wojciech Obremski