Mniej kolorowo, względem występu seniorek, potoczyło się spotkanie seniorów. Podopieczni trenera Tomasza Majchrzyka po raz 5 w tym sezonie ulegli przeciwnikom jedną bramką. Jest to ósme spotkanie w I lidze mężczyzn bez punktów.

Co trzeba powiedzieć o tym meczu, to z pewnością, że nasz zespół pokazał charakter. Niestety po raz kolejny dwie minuty za późno i zabrakło czasu, żeby rozpędem wyszarpać punkty!

Można powiedzieć, że po raz kolejny powtarza się schemat. Krótkie prowadzenie, rywal nas przeskakuje i buduje przewagę, 10 minut przed końcem odrabiamy i nie starczy czasu na przeskoczenie rywala.

DO 15 minuty spotkania było remisowo, a nawet prowadziliśmy od stanu 4:3 do 6:6. Później przestój, do końca pierwszej połowy dorzuciliśmy jeszcze tylko 3 bramki.

Do 53 minuty sytuacja wciąż wyglądała źle, wynik utrzymywał się na poziomie -6. I nagle odpaliliśmy. W 6 minut rzuciliśmy 6 bramek, a rywale tylko jedną. I właśnie tą jedną bramką zakończyło się spotkanie.

Z całą pewnością zawiodła skuteczność rzutowa. W sumie to zdanie to banał, ale właśnie tak to wyglądało. Oddawaliśmy rzuty w kierunku bramki, ale bardzo duża ilość była odbijana przez bramkarza i to bez większego wysiłku. Wynik pokazuje, że był to mecz dwóch bloków obronnych i po raz kolejny zabrakło tylko jednej bramki do zdobycia chociaż jednego punktu do ligowej tabeli…

EUCO UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA: Koch, Dajer – Maliński 3, Turalik 2, Król D. 4, Sydor 2, Radomski 1, Kuryło 1, Myśluk, Szydziak 1, Piotrowicz 4, Świekatowski 2, Mierzejewski, Podniżny 1, Buko 1, Król B.