Po raz kolejny ekipa trenera Grzegorza Karnickiego nie zawiodła w I lidze kobiet, pomimo problemów kadrowych! Z powodu kwarantanny spotkanie musiała odpuścić Katarzyna Kozak, Wiktoria Scisłowicz i Natalia Szuk. Ponadto obowiązki pracownicze zabrały Dominikę Stale, a uczelniane Wiktorię Drozdowską. I tak w mocno okrojonym składzie seniorki udały się do Łodzi.

Mecz nie był niezwykły. Od samego początku Dziewiątka narzuciła tempo gry. W pierwszych 4 minutach spotkania na liście strzelczyń widniały dwa nazwiska, Wiktoria Kocińska ( 3 bramki) i Oliwia Doroba (1 bramka). Dopiero wtedy ChKS mógł nieśmiało dojść do głosu rzucając swoją pierwszą bramkę. Kolejne zdołał dorzucić dopiero 3 minuty później gdy na tablicy widniał wynik 1:6. Po raz kolejny do łódzkiej siatki trafiła Wiktoria Kocińska i tym razem bramkarkę gospodyń pokonała również Oliwia Sośnicka.

Pierwiastek niepewności dosięgnął Dziewiątkę dopiero w 16 minucie, gdy bramkę dla łodzianek zdobyła Aleksandra Kutnik. Był to jedyny moment, gdy legniczanki mogły stracić kontrolę nad spotkaniem (stan 8:8). Tak się jednak nie stało. Na koncie gości pojawiały się kolejne bramki, a między słupkami świetną dyspozycją wykazywały się w pierwszej połowie Jolanta Trojanowska i Katarzyna Drzemicka.

Druga połowa przebiegała gładko pod dyktando naszych seniorek. Szczególnie dotkliwy dla łodzianek był okres między 40 a 51 minutą. Do bramki gospodyń wpadło 9 piłek, a gości tylko jedna i dodatkowo Paulina Lange nie dała się pokonać z linii siódmego metra. Podopieczne trenera Grzegorza Karnickiego bezpiecznie dociągnęły wynik do syreny końcowej. Na tablicy widniał wynik 22:29; ale to nie koniec pozytywów ze spotkania!

Wszystkie zawodniczki grające w polu zdobyły co najmniej 2 bramki!

Wszystkie bramkarki obroniły co najmniej jeden rzut karny!

To był dobry mecz!

UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA: Lange P. Trojanowska, Drzemicka – Lange E. 2, Gajos 2, Kocińska 5, Wojciechowska 6, Swędrak 3, Sośnicka 4, Doroba 3, Jaroniewska 4.

FOTO: GalanteFoty