W sobotę (4.12) w domowym meczu seniorek z AZS-AWF Handball Wrocław, doszło do podziału punktów. Mecz zakończony remisem, rozstrzygnęły rzuty karne.

Pierwsza połowa upłynęła bardzo szybko, choć nie bez komplikacji. Do 15 minuty oba zespoły szły łeb w łeb, nie przeważając szali na swoją żadną ze stron. Bezpieczniej dla legniczanek zaczęło się robić po dwóch trafieniach z rzędu Oliwii Doroby (16 i 17 minuta). Dalej choć rywalki trafiały do naszej bramki, to wciąż pozostawały w dystansie co najmniej dwóch trafień. I tak do syreny kończącej pierwszą część meczu.

Początek drugiej, podobnie jak koniec pierwszej połowy, toczył się „pod kontrolą” Dziewiątki. W dalszym ciągu udawało się utrzymywać przewagę. Aż do 47 minuty. Wrocławianki odnotowały serię trzech trafień i wyrównały wynik (29:29). Można powiedzieć, że był to początek przeciągania liny! Bramka, za bramkę do 59 minuty. Niestety, Oliwia nie trafiła swojej 10 bramki w tym spotkaniu, piłka odbija się od poprzeczki i wpada w ręce AZS-AWF. Przyjezdne przechodzą powoli do ataku, na tablicy widnieje wynik 35:36.

59’13” Magdalena Maziarz (zawodniczka, która sprawiła największy problem naszej drużynie) decyduje się na rzut z okolicy siódmego metra. Na nasze szczęście niecelny. Piłka odbija się od słupka i wraca w posiadanie Wrocławia.

59’17” Trener Daniel Kołkowski bierze czas dla zespołu gości.

59’35” Wiktoria Drozdowska blokuje podanie. Jesteśmy w posiadaniu piłki!

59’50” Faul! Dziewiątka rozpoczyna z linii 9m!

59’56” NIKOLA WOJCIECHOWSKA ZDOŁAŁA WYRÓWNAĆ WYNIK, ZDOBYWAJĄC 36 BRAMKĘ DLA DZIEWIĄTKI!!!

Pozostały tylko rzuty karne, do wzięcia dwa punkty!

Między słupkami staje Dominika Glabik, a naprzeciw niej, na linii siódmego metra, Katarzyna Kozak! Rzut w pierwsze tempo, prawy dolny róg, 1:0 Legnica! Kolej Handballu Wrocław, na siódmym metrze Magdalena Maziarz, w bramce Jolanta Trojanowska! Identyczny rzut i niestety równie skuteczny. Druga kolejka „siódemek” w bramce Karolina Matczyńska, a vis a vis najskuteczniejsza zawodniczka Dziewiątki, Wiktoria Kocińska, która tym razem również skutecznie, rzutem w drugie tempo pokonuje bramkarkę gości. Przy kolejnym rzucie, Katarzyna Drzemicka dała się pokonać Karolinie Łuszczyńskiej, na tablicy widnieje wynik 2:2. Następnie Nikola Wojciechowska pewnie rzuca w „okno” bramki; Natalia Karpiel nie zdołała sięgnąć precyzyjnej piłki. Przy trzecim rzucie wrocławianek (egzekutorka Weronika Gołąb), Paulina Lange również, była bez silna. Zespoły idą łeb w łeb, jak pod koniec spotkania. Czwarta kolejka, Wiktoria Drozdowska vs Dominika Glabik, 4:3 Legnica! W piątką kolejkę wchodzimy z prowadzeniem! Piękną obroną nogą popisała się Jolanta Trojanowska!!! W ostatniej kolejce 2 punkty przyklepała Oliwia Sośnicka!!!

Emocje do samego końca!

Bramki: Lange P, Trojanowska, Drzemicka – Kocińska 10, Doboba 9, Gajos 6, Drozdowska 3, Kozak 3, Lange E 2, Wojciechowska 2, Sośnicka 1, Swędrak, Szuk.