Czarne chmury nadciągnęły nad nasz klub w zeszły weekend. Niestety ekipa seniorów nie zaznała w dalszym ciągu zwycięstwo w I lidze mężczyzn. Nie udało się zwyciężyć również drużynie seniorek z wiceliderem I ligi kobiet.

O 17:00 obie ekipy wybiegły na parkiety swoich lig. Podopieczne trenera Grzegorza Karnickiego w Żorach, a podopieczni trenera Tomasza Majchrzyka na swoim terenie podjęli WKS Grunwald Poznań.

Na wyjeździe spotkanie rozpoczęło się obiecująco. Już w 1 minucie Nikola Wojciechowska otworzyła wynik. Dalej na 1:3 podwyższyły Wiktoria Kocińska i Wiktoria Drozdowska. Wydawało się, że powoli uda się zbudować przewagę. Niestety, po niewykorzystanej „siódemce” gospodynie wyrównały wynik i a  nawet przejęły jednobramkowe prowadzenie. Do 13 minuty spotkanie wydawało się być wyrównane, ale po bramce kontaktowej (7:6) zdobytej przez Katarzynę Kozak, trafił się przestój, w którym MTS Żory odskoczył na +6 bramek. Na przerwę dziewczęta schodziły przy stanie 16:11.  

Początek drugiej połowy również był wyrównany, oba zespoły w 10 minut zdobyły po 5 bramek. Jednak wyrównana walka nie zmniejszyła wypracowanej przez rywalki przewagi. Co więcej po raz drugi w tym meczu w 4 minuty nasze seniorki nie zdobyły żadnej bramki, przy wyciągnięciu ze swojej siatki 5 piłek.

Od 45 do 59 minuty wciąż utrzymywał się dystans między -9 a -11. W ostatnich 2 minutach udało się zdobyć 3 bramki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 34:26.

Teraz podopieczne Grzegorza Karnickiego mają 4 tygodnie przerwy od grania, a w drugim tygodniu stycznia 2022 zmierzą się z liderem tabeli I ligi kobiet grupy B, KPR Ruch Chorzów.

UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA: Lange P, Trojanowska, Drzemicka – Lange E, Gajos 5, Kocińska 1, Kozak 4, Wojciechowska 3, Swędrak 2, Sośnicka 3, Scisłowicz 2, Doroba 2, Jaroniewska 1, Drozdowska 3.

W Legnicy po raz ostatni w tym roku jak i I rundzie zagrali seniorzy. Za nimi 11 spotkań i ani 1 zwycięstwa (5 meczów przegrane 1 bramką, 2 mecze przegrane 2 bramkami).

Sobotnie spotkanie EUCO UKS Dziewiątka Legnica rozpoczęła z wysokiego „C”. Sprawiliśmy niemały kłopot trzeciej sile naszej ligi. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem. W bramce Przemysław Koch bronił ze skutecznością przekraczającą 60%! Pierwsze 30 minut było bardzo wyrównane, a momentami udawało się nam przeważać szalę na naszą stronę. Niestety druga połowa nie była tak kolorowa. Dwa przestoje (-4 i -5 bramek) pogrążyły nas. Spadła skuteczność rzutów, dwóch nominalnych środkowych obrońców wylądowało na trybunach i tak jak po 1 połowie było +1, tak po drugiej -7.

Rywal z całą pewnością mocny i doświadczony. Oczywiście gratulujemy! Niedosyt potworny, ale przed nami II runda, w której wszystko może się zdarzyć! Z pewnością jesteśmy zespołem, którego nie można zlekceważyć, ale potrzebne są punkty, które w końcu wydrzemy!

EUCO UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA: Koch – Maliński 5, Foremny, Król D 4, Sydor 5, Kuryło 2, Myśluk 3, Pawlak, Szydziak 2, Piotrowicz, Mierzejewski, Podniżny 2, Małachowski 1, Świrski 1, Król B.