Na etapie 1/16 dobiegła końca przygoda naszych seniorek w PGNiG Pucharze Polski Kobiet. Dziewczęta uległy superligowcowi, ale nie ma powodów do niezadowolenia.

Szczególnie pierwsza połowa zasługuje na pochwałę! Podopieczne trenera Grzegorza Karnickiego pokazały charakter i jasny przekaz, że bez walki nie oddadzą meczu!

Początek meczu nie należał do udanych. Na dzień dobry Paulina Stapurewicz wrzuciła 3 piłki do naszej bramki. Na pierwszą odpowiedz legniczanek musieliśmy czekać 6 minut. Pierwsze dwie bramki zdobyła Katarzyna Kozak! Przez całą pierwszą połowę Dziewiątka goniła, ale nie dawała nawet chwili na oddech elblążankom. Maksymalnie wynik wyszedł na -5, ale najważniejsze, że przez całe 30 min nie było przestoju w zdobywaniu bramek. Wynik po pierwszej połowie 18:21.

Druga połowa rozpoczęła się właśnie przestojem. 8 minut nasze seniorki nie mogły się dobić do bramki rywalek, jednocześnie wyciągając piłkę z bramki 6 razy. Przełamanie przyniosły Wiktoria Kocińska i Wiktoria Drozdowska. Niestety po ich dwóch bramkach, po raz kolejny w 3 minuty Start zdobył 5 bramek. W 43 minucie wróciła płynność zdobywania bramek, ale na tablicy było już -11.

Najważniejsze, że nasz zespół nie załamał się wynikiem na początku drugiej połowy. Szarpał się o każdą bramkę do samego końca i z pewnością pokazał, że jest liczącą się drużyną, stawiając się superligowej ekipie.

Wypowiedź trenera Grzegorza Karnickiego dla e-legnickie.pl:  – W pierwszej połowie zagraliśmy z dużą dyscypliną taktyczną i to dało efekt. Po przerwie Start zmienił ustawienie, zaczął szybciej wznawiać grę a nam troszkę się to posypało i zabrakło też sił. Nie zapominajmy, że nasz zespół to w połowie drużyna juniorek. Ogólnie dla mojego zespołu była to bardzo pożyteczna lekcja. 

Dziękujemy za walkę dziewczyny!!! Teraz skupiamy się na jak najlepszym wyniku w I lidze kobiet!!!

BRAMKI: Lange P. Trojanowska, Drzemicka – Lange E 2, Gajos 4, Kocińska 2, Gdula 2, Kozak 7, Wojciechowska 1, Swędrak, Sośnicka 4, Scisłowicz 8, Doroba, Jaroniewska 1, Szuk, Drozdowska 3.

Fot. Ewa Jakubowska (e-legnickie.pl)