UKS Dziewiątka Legnica 10 stycznia gościł lidera rozgrywek I ligi kobiet. SPR Ruch Chorzów po 9 spotkaniach w sezonie 2021/22 miał komplet punktów. Nasze seniorki zakończyły serię zwycięstw gości!

Świetnie legniczanki weszły w mecz. Wynik otworzyła Nikola Wojciechowska, a na 2:0 podniosła go Wiktoria Jaroniewska. Do 22 minuty przeważały gospodynie, chociaż wynik oscylował wokół remisu. Jednak wciąż Dziewiątka nieznacznie lepsza. Przy wyniku 12:11 Oliwia Doroba fauluje ofensywnie i chorzowianki po przeprowadzeniu akcji remisują. Chwile później kolejna strata z przodu i Polina Masalova swoją bramką daje prowadzenie drużynie gości. 7 minut przed końcem pierwszej połowy za brutalny faul na trybuny została odesłana Dominika Swędrak. Chwilowa utrata koncentracji, przez którą zostało popełnionych kilka błędów doprowadziła do wyniku 15:17 po pierwszych 30 minutach.

Druga połowa zaczęła się 2 piłkami wyciągniętymi z siatki. Do 55 minuty legniczanki goniły wynik! W międzyczasie Karolina Jasinowska, filar obrony Ruchu, za atak na twarz została zdyskwalifikowana (czerwona kartka). W 55 minucie Wiktoria Kocińska dorzuca 27 bramkę dla Dziewiątki, czym doprowadza do remisu! Do końca spotkania Ruch Chorzów zdobył jeszcze 2 bramki. Natomiast Dziewiątka Legnica 4 (Wojciechowska, 2x Kozak, Kocińska). Koniec meczu 30:28! Lider pokonany, punkty zostają w Legnicy!

Takie mecze chce się oglądać! Oczywiście pojawiły się błędy, ale solidny występ naszych seniorek! Pokazały charakter. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły Katarzyna Kozak i Nikola Wojciechowska, które zdobyły w tym spotkaniu po 8 bramek.

UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA: Lange P, Trojanowska, Drzemicka – Lange E, Gajos 3, Kocińska 4, Gdula, Kozak 8, Wojciechowska 8, Swędrak, Sośnicka, Scisłowicz 1, Doroba 2, Jaroniewska 2, Szuk, Drozdowska 2.

Teraz dziewczęta mają kolejną przerwę w rozgrywkach; prawdopodobnie do lutego.